Strach przed myciem głowy

Już od jakiegoś czasu Amelka boi się myć głowę. Zastanawiałam się czym to jest spowodowane…aż chyba w końcu znalazłam przyczynę. I nie chodzi tu o strach przed kąpielą, ale przed samym myciem głowy, a właściwie jej spłukiwanie. Myślałam, że Amelka nie lubi jak jej po buzi leci woda, ale to nie to, bo jak moczymy głowę przed myciem to jest ok. Któregoś dnia zabrakło mi szamponu i z braku laku użyłam dzieciowego i ogarnęło mnie przerażenie, bo on strasznie szczypie w oczy! Od tamtego dnia testuję szampony dla dzieci na swoich własnych oczach I wiecie co jet przerażające, że one wcale nie są przyjazne. Poniżej mój ranking szamponów pod względem szczypania w oczy;) Może komuś się przyda…po kolejnych testach będę jak coś listę uzupełniać.

Shauma kids

Shauma kids

Najgorszy na mojej liście. Po nim moje oczy były purpurowe, bolące i łzawiące jeszcze przez kilka godzin. W ruch poszła sól fizjologiczna, herbata, rumianek, a i tak rano jeszcze było widać, że oczy są zmienione. Jednym słowem szampon ten nie nadaje się dla dzieci, a co najwyżej do mycia podłogi (takie zastosowanie Znalazł u mnie w domu…)

Niestety na razie to tyle, bo mi wordpress szwankuje i cały dzień pisałam te kilka zdań :/ oby udało mi się go szybko naprawić.

Nie ma jeszcze komentarzy

Pozostaw komentarz