Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy

Ciekawe, co pomyśleliście czytając ten tekst?Pewnie, że chodzi o jedną z moich dziewczyny:) Byłoby świetnie, jednak mam na myśli jedną książkę…

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Mamania miałam możliwość zapoznania się z tą książką jeszcze przed jej premierą (premiera zaplanowana na 17 października 2012). Autorem tej publikacji jest amerykański pediatra dr Harvey Karp. Na pierwszy rzut oka to typowy amerykański poradnik. Jednak nie ma co się na początku zniechęcać 🙂 faktycznie styl jest dość typowy i może książka nie odkrywa Ameryki, ale pokazuje nam proste i sprawdzone od wielu lat metody uspokojenia niemowląt. Ku mojemu zaskoczeniu, nie ma w tej książce nic, o czym bym nie wiedziała. W związku z tym pewnie się zastanawiali po co ją czytać? Właśnie po to, by sobie wiedzę usystematyzować i utwierdzić się w przekonaniu, że to co robimy i co podpowiada nam natura ma sens! Z książki dowiemy się wiele na temat przyczyn kolki -pewnie wielu z Was to zaciekawi. Dowiemy się też jak dziecko w czasie napadu płaczu skutecznie wyciszyć. Metoda dr Karpa opiera się na 4 teoriach :

  • Czwarty trymestr (prawdziwa przyczyną kolki )-czyli jak odtworzyć noworodkowi warunki jak w mamy brzuchu
  • Odruch uspokojenia się, z którym rodzi się każde dziecko
  • Metoda 5 S- czyli jak włączyć odruch uspokajania się
  • Przytuleczenie – jak uspokoić najbardziej marudnego Malucha

Nie będę Wam tu streszczać tych metod, bo książka opisuje je bardzo szczegółowo, jednak spróbowałam je na swojej Tosi i żałuję, że ta książka wpadła w moje ręce dopiero teraz,a nie jak byłam w pierwszej ciąży. Tak jak pisałam nic w tej książce mnie nie zadziwiło a zrozumiałam na przykład, dlaczego na dzieci działa suszarka , która teraz stosuję bez wyrzutów sumienia 😉 Książka wzbogacona jest o prawdziwe historie i cytowane wypowiedzi rodziców,którzy mieli problemy z płaczącymi dziećmi. Możemy się upewnić ,że nie jesteśmy sami . Pozycję te szczególnie poleciłabym świeżo upieczonym rodzicom,albo tym którzy dopiero spodziewają się potomstwa. Jednak jak widać na moim przykładzie nawet mama dwójki dzieci znajdzie w niej coś dla siebie.

karp_okładka

Podziel się tym ze znajomymi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *