Co powinno umieć dziecko w wieku 7 miesięcy

Odkąd potwierdziło się, że Tosia ma te nieszczęsne torbiele i że jak na razie się one nie wchłaniają zaczęłam się bardziej bacznie przyglądać temu jak się rozwija i co już umie, żeby w razie czego od razu wyłapać jak coś idzie z opóźnieniem.

Jednak w porównaniu z Amelką, która według pediatry/neurologa/ortopedy i innych świętych rozwijała się prawidłowo Tosia robi wszystko wcześniej!

Amelka siedziała jak miała 7 miesięcy – Tosia mając 6 miesięcy.

Amelka bujała się na czworaka w przygotowaniu do raczkowania mając 7 miesięcy – Tosia mając 6 miesięcy i ma już na koncie pierwsze kilka raczkujących kroków i coraz lepiej idzie jej pełzanie – już nie tylko do tyłu 😉

Amelka biła brawo mając 8 miesięcy – Tosia na początku 7 miesiąca już to potrafi i sprawia jej to wielką frajdę.

Niby wiem, że każde dziecko rozwija się inaczej i w swoim tempie, ale jakoś w tym wypadku jestem przeczulona. Jak na razie wszystko idzie w jak najlepszym kierunku i oby tak już było ZAWSZE! W internecie można wyczytać, ze w tym wieku dziecko powinno sztywno trzymać głowę, bawić się stopami, gaworzyć, czy reagować na swoje imię i Tosia jak najbardziej to wszystko robi 🙂

A co do torbieli. Poruszyłam różnych krewnych i znajomych królika i niby wszyscy mówią, że to nic groźnego, że 70% społeczeństwa ma jakieś torbiele to tu to tam, tylko nie zdają sobie z tego sprawy. Jeżeli chodzi o Tosię to raczej nie powinno mieć to żadnych skutków dla jej rozwoju i do okresu dojrzewania pewnie się wchłoną, ale ja i tak się martwię. We wtorek idziemy na kontrolę do neurochirurga ponoć jakiś super lekarz z Centrum Zdrowia Dziecka, więc mam nadzieję, że i on mnie uspokoi. Tym bardziej, że w środę mam urodziny i to byłby najlepszy prezent! P.S. W dniu urodzin zapraszam na urodzinowe Candy :))))

Nie ma jeszcze komentarzy

Pozostaw komentarz